زمین مورد نیاز ۶۰ هزار واحد مسکن ملی در کرمان تامین شد

زمین مورد نیاز ۶۰ هزار واحد مسکن ملی در کرمان تامین شد


رضا حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی در واقع ادغام شده وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی است که حدود 12 سال از ادغام آنها می‌گذرد، اظهار داشت: این اداره پنج معاونت دارد که در حوزه‌های توسعه و منابع انسانی، املاک و حقوقی، مهندسی و ساخت، مسکن و ساختمان و شهرسازی فعالیت می‌کند. وی با بیان اینکه نظارت بر ساخت راه‌های اصلی استان و ساخت ساختمان‌های دولتی و اداری به عهده اداره کل راه و شهرسازی استان است، گفت: ساخت راه‌های فرعی و روستایی در حوزه اداره کل راه و شهرسازی استان نبوده و ساخت راه‌های فرعی و ایمنی راه‌ها به عهده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است.
اگهی سایت پیاز 50
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه معاونت شهرسازی و معماری یکی از معاونت‌های مهم است که نظارت بر حسن اجرای طرح‌های ساختمان سازی در شهرها را به عهده دارد، افزود: تثبیت کاربری طرح‌های عمرانی، اقتصادی و کشاورزی که خارج از محدوده شهرها واقع شده باشند در کارگروه امور زیربنایی استان پیگیری و تصویب می‌شود.
اگهی رایگان سایت پیاز50
وی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های مهم در حال اجرا در استان کرمان است، ادامه داد: این طرح از برنامه‌های اولویت‌دار دولت آیت‌الله رئیسی است که در استان کرمان با همکاری سایر دستگاه‌های دولتی و خدمات‌رسان از جمله آب، برق و گاز این طرح در حال اجرا و پیگیری است. حافظی با اشاره به اینکه برنامه ما برای چهار سال دولت در برش استانی ساخت 128 هزار و 180 واحد مسکونی بوده است، بیان کرد: تعداد ثبت‌نامی‌های ما در استان کرمان تعداد 181 هزار و 710 نفر است که از این تعداد با پالایش انجام شده و اخذ استعلامات، تعداد 109 هزار و 210 نفر مشکلی نداشتند و هیچ خدمات دولتی دریافت نکرده بودند که شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان را داشتند.
اگهی کار سایت پیاز50
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه بعضی از افراد ممکن است به استعلامات گرفته شده اعتراض داشته باشند که می‌توانند با مراجعه به ادارات راه و شهرسازی مستندات خود را ارائه و مشکل خود را برطرف کنند، گفت: تا کنون 12 هزار و 984 نفر افتتاح حساب کرده و در واقع آورده اولیه خود را تا مبلغ 40 میلیون تومان واریز کردند و به‌عنوان متقاضی موثر در سامانه ثبت نام شدند. وی با بیان اینکه تاکنون برای 60 هزار و 958 واحد در استان کرمان تامین زمین شده است و در حال حاضر کمبود زمین نداریم و به اندازه تعداد اعضای موثر، زمین تامین شده است افزود: برای 10 هزار و 63 واحد با پیمانکاران قرارداد بسته شده است. حافظی با اشاره به اینکه از این تعداد هشت هزار واحد در مرحله فونداسیون قرار دارد، بیان کرد: 2 هزار و 329 واحد سفت کاری شدند، هزار و 866 واحد در مرحله نازک کاری بوده و بیش از هزار واحد آماده تحویل است.
اگهی خودرو سایت پیاز50
اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان کرمان ابلاغ شد وی با بیان اینکه اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان کرمان هفته گذشته ابلاغ شده است و منتظر تخصیص اعتبار هستیم، گفت: در بخش راه‌ها به محض تخصیص اعتبار، بدهی پیمانکاران پرداخت می‌شود و اولویت ما تکمیل راه‌های اصلی است. سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه در حمایت از فرزندآوری براساس منویات مقام معظم رهبری برنامه‌های خوبی در اداره راه و شهرسازی وجود دارد، افزود: در قانون مشوق‌هایی برای فرزندآوری دیده شده است و برای کسانی که فرزند سوم را به دنیا بیاورند در شهرهای زیر 500 هزار نفر جمعیت یک قطعه زمین تحویل داده می‌شود. وی با بیان اینکه برای پرداخت زمین دو سال هیچ اقساطی نباید پرداخت کنند و بعد از آن هشت ساله تقسیط می‌شود، ادامه داد: در ارائه این مشوق هیچ محدودیتی وجود ندارد و حتی اگر این خانواده‌ها دارای خانه هم باشند، می‌توانند از این طرح استفاده کنند و مشکلی ندارد. حافظی با اشاره به اینکه شهرک‌های مسکن مهر در سطح استان وجود دارد که همه خدمات زیربنایی مانند آب و برق و گاز دارند، بیان کرد: در مسکن‌های مهر استان کرمان تاکنون شش باب مدرسه، 93 باب واحد تجاری، هشت مسجد و سه کلانتری با اعتبارات راه و شهرسازی ساخته‌ شده است. محدوده بازآفرینی شهری در استان کرمان بیش از 6 هزار هکتار است وی با بیان اینکه در 42 شهر کرمان محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری وجود دارد که برای آنها طرح تهیه می‌شود، گفت: 6 هزار و 223 هکتار محدوده بازآفرینی شهری در استان کرمان وجود دارد که بافت دارای قدمت شهری و دچار فرسودگی هستند. سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه تسهیلات خوبی برای بافت فرسوده وجود دارد، افزود: مردم می‌توانند محدوده ملک خود را در سایت جستجو کنند و اگر ملک آنها در این محدوده وجود دارد از تسهیلات 350 میلیون تومانی با کارمزد 9 درصدی به ازای هر واحد مسکونی استفاده کنند. وی با بیان اینکه در بافت فرسوده هیچ محدودیتی وجود ندارد که افراد صاحب خانه باشند یا نباشند و می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، گفت: تاکنون در استان کرمان برای 11 هزار و 366 واحد مسکونی تسهیلات بافت فرسوده پرداخت شده است.
اگهی مسکن سایت پیاز50

تاریخ انتشار این پست : 2022-11-17

لینک متن اصلی
منبع:تسنیم
یک سال پیش
پیاز۵۰