۳۰ هزار شغل خانگی در ۷ ماهه امسال ایجاد شد

۳۰ هزار شغل خانگی در ۷ ماهه امسال ایجاد شد


به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، اهمیت کارآفرینی و ضرورت توجه به آن در توسعه کشورها و نقش مشاغل خانگی در توسعه اقتصادی به عنوان یک فعالیت کارآفرینانه امری اثبات شده و غیرقابل انکار است. مشاغل خانگی به تمام فعالیتهایی گفته می شود که توسط بانوان یا حتی آقایان در زمینه ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار در فصای مسکونی شکل گیرد به طوری که بتوان بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران، محصولاتی را برای فروش به بازار عرضه کرد.
اگهی سایت پیاز 50
با نگاهی به جوامع توسعه یافته متوجه می شویم که در تمام آنها سیاست های حمایتی از مشاغل خانگی و خرد سالهاست که در حال اجرا و پیگیری بوده و باور به نقش مشاغل خانگی در رونق اقتصادی جامعه در آنها نهادینه شده است. از اجرای طرح های مشاغل خانگی در دنیا بیشتر از سی سال می گذرد و اکنون درصد زیادی از مشاغل در کشورهای توسعه یافته به مشاغل کوچک و خانگی وابسته هستند.
اگهی رایگان سایت پیاز50
*رشد 368 درصدی صدور مجوزهای مشاغل خانگی نسبت به سال گذشته آزیتا همتیان، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی نیز با بیان اینکه چشم‌انداز توسعه مشاغل خانگی در دولت سیزدهم ترسیم شده است، گفت: 23نشست کمیته تخصصی مشاغل خانگی در سال 1401برگزار کرده‌ایم. وی از صدور آنی بیش از 95درصد درخواست‌های مجوز مشاغل خانگی خبر داد و افزود: در صدور مجوزهای مشاغل خانگی نسبت به سال گذشته رشد 368درصدی به ثبت رسیده است. همتیان با بیان اینکه بیش از 30هزار شغل خانگی در هفت ماهه اول سال 1401ایجاد شده است، تصریح کرد: در زمینه ایجاد اشتغال خانگی شاهد رشد 391درصدی بوده‌ایم.
اگهی کار سایت پیاز50
وی با بیان اینکه بیشترین سهم پرداختی تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی در سال 1401متعلق به بانک‌های توسعه تعاون و رفاه کارگران است، افزود: پست‌بانک در رتبه سوم و بانک کشاورزی با 8درصد جذب کمترین میزان پرداخت را داشته است. رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با بیان اینکه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سال 97در 9 استان به صورت پایلوت آغاز شد، تصریح کرد: در حال حاضر این طرح در سه فاز شناسایی، توانمندسازی و ایجاد بازار در 31 استان اجرا می‌شود. براساس این طرح با توانمندسازی بیش از 59هزار نفر به بیش از 45هزار فرصت شغلی دست یافته‌ایم.
اگهی خودرو سایت پیاز50
همتیان با بیان اینکه تسهیل‌گری صدور مجوزها برای اولین بار در دولت سیزدهم عملیاتی شد، گفت: بیش از 128هزار مجوز رشته‌های ثبت‌محور صادر شده است. در هفت ماهه اول سال 1401بیش از 70هزار مجوز صادر کرده‌ایم که وزارت کار پیشتاز صدور مجوز مشاغل خانگی از نظر تعداد و سرعت صدور در بین سایر وزارتخانه‌هاست. رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تأکید کرد: در دولت سیزدهم برای اولین بار مجوزهای مشاغل خانگی آنی صادر می‌شود.
اگهی مسکن سایت پیاز50

تاریخ انتشار این پست : 2022-11-17

لینک متن اصلی
منبع:تسنم
۲ سال پیش
پیاز۵۰