تویوتا bZ رونمایی شد؛ جایگزینی برقی برای تویوتا CH-R

تویوتا bZ رونمایی شد؛ جایگزینی برقی برای تویوتا CH-R


تویوتا از یک کانسپت جدید رونمایی کرد. این کانسپت bZ نام دارد و در کلاس کراس‌اوورهای کامپکت قرار می‌گیرد. نکته جالب اینکه برخلاف اکثر مفهومی‌های اخیر، این کانسپت فاقد پیچیدگی‌های رایج است و مدلی برای ورود به خطوط تولید به نظر می‌رسد. با توجه به این امر و تمرکز تویوتا روی افزایش مدل‌های برقی، می‌توان حدس زد که bZ در آینده نزدیک راهی خیابان‌ها خواهد شد. این مدل به لحاظ اندازه بدنه و کلاس می تواند در واقع نسخه برقی و جایگزینی از تویوتا CH-R قلمداد شود. طراحی آشنای تویوتا bZ از نظر طراحی، تویوتا bZ دنباله‌روی خط مشی جدید کمپانی ژاپنی است، به همین خاطر چهره مدرن و پیچیده‌ای دارد. همانند پریوس 2023 و سایر مدل‌های اخیر تویوتا، چراغ‌های اصلی در کانسپت bZ نیز دارای ساختاری قلاب‌مانند هستند. این چراغ‌ها از طریق یک نوار باریک نورانی به هم متصل شده‌اند. در نمای عقب وضعیت تقریبا به همین شکل است و چراغ‌ها سرتاسری هستند.
اگهی سایت پیاز 50
در خودروهای برقی، مقاومت کم بدنه در برابر جریان هوا بسیار مهم است؛ زیرا این فاکتور ارتباط مستقیمی با برد حرکتی خودرو دارد. تویوتا در کانسپت bZ سعی کرده با کاهش عرض و طراحی قطره‌ای شکل کابین، این فاکتور را رعایت کند. در داخل کابین، تویوتا تمام تمرکز خود را کرده تا به شعار «فراتر از صفر» که فلسفه وجودی سری bZ است، جامه عمل بپوشاند. در این راستا، کمپانی ژاپنی برای ساخت اجزای مختلف از جمله صندلی‌ها، به سراغ مواد بازیافتی رفته است.
اگهی رایگان سایت پیاز50
از لحاظ طراحی داخلی، باید گفت ژاپنی‌ها سادگی را در دستور کار قرار داده‌اند. با دقت در بخش‌های مختلف می‌توان شباهتی کلی بین کانسپت bZ و مدل bZ4X پیدا کرد. داشبورد این مفهومی الکتریکی میزبان یک نمایشگر بزرگ است. جالب اینکه این نمایشگر و نمونه موجود در پشت فرمان ساختاری منحنی‌شکل دارند. تویوتا می‌گوید این خودرو به یک دستیار دیجیتال با نام Yui مجهز است. این دستیار از طریق پخش صدا و یا با کمک نورپردازی داخلی با سرنشینان تعامل می‌کند.
اگهی کار سایت پیاز50
فرمان یوغی‌شکل دیگر نکته‌ای است که باید به آن اشاره کنیم. البته این ویژگی احتمالا در نسخه تولید انبوه حذف می‌شود یا مثل لکسوس RZ، به عنوان یک آپشن قابل سفارش خواهد بود.
اگهی خودرو سایت پیاز50
تویوتا در رابطه با مشخصات فنی اطلاعاتی منتشر نکرده و فقط می‌دانیم این خودرو از یک پیشرانه الکتریکی بهره می‌برد. کراس‌اوور مفهومی تویوتا bZ در صورت تولید انبوه، در رده‌ای پایین‌تر از bZ4X جای خواهد گرفت. باز هم تآکید می‌کنیم با توجه به صحبت‌های مدیران تویوتا، مبنی بر اینکه این شرکت با سری bZ تازه وارد بازار مدل‌های الکتریکی شده، احتمال تولید این مفهومی بالا ارزیابی می‌شود.
اگهی مسکن سایت پیاز50

تاریخ انتشار این پست : 2022-11-18

لینک متن اصلی
منبع:دیجیاتو
۲ سال پیش
پیاز۵۰