چطور با ۵۰۰ میلیون تومان در تهران خانه بخریم؟

چطور با ۵۰۰ میلیون تومان در تهران خانه بخریم؟


به گزارش تجارت‌نیوز، متوسط قیمت یک متر مربع خانه در تهران 46 میلیون و 700 هزار تومان است. یعنی برای خرید یک خانه 60 متری باید 2 میلیارد و 800 میلیون تومان پول پرداخت کرد. تورم موجب شده که دست مردم از خرید خانه کوتاه شود، چرا که حقوق‌ها به اندازه تورم و رشد نکرده است. در این شرایط خیلی از متقاضیان مسکن قید خرید خانه در داخل پایتخت را زده‌اند و به سراغ حاشیه شهر رفته‌اند. با خروج آمریکا از برجام در سال 97 موج تورم وارد زندگی مردم شد تا جایی که قیمت خانه پرواز کرد. در این شرایط مردم به حاشیه و شهرهای جدید اطراف پایتخت رانده شدند. در واقع مردم با انگیزه خانه‌دار شدن، رنج ساعت‌ها ماندن در ترافیک و زندگی کیلومترهای دورتر از محل کار و خانواده را به جان خریدند. کوچ خریداران به شهرهای جدید پرند و پردیس موجب رشد قیمت آنها شد و قیمت مسکن در این شهرها به قیمت مسکن پایتخت نزدیک شد. اما همچنان خرید خانه در این شهرها یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های متقاضیان است. اگر چه قیمت مسکن در حاشیه تهران برای خرید مناسب است، اما در مناطق 22 گانه تهران نیز خانه‌هایی پیدا می‌شود که بتوان با 500 میلیون تومان صاحب خانه شد. البته خرید این خانه‌ها شرایطی دارد که در ادامه گفته می‌شود.

اجاره خانه

03 دی 1401 23:00 3 دقیقه آخرین اخبار مسکن تلگرام واتساپ توییتر تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد: چطور با 500 میلیون تومان در تهران خانه بخریم؟ مسکن بسیاری از تهرانی‌ها از تصور خرید خانه در پایتخت دور شده‌اند. یک خانه با شرایط مناسب زندگی بیش از 2 میلیارد تومان آب می‌خورد. اما همچنان با روش‌هایی می‌توان با 500 میلیون تومان در تهران خانه خرید. به گزارش تجارت‌نیوز، متوسط قیمت یک متر مربع خانه در تهران 46 میلیون و 700 هزار تومان است. یعنی برای خرید یک خانه 60 متری باید 2 میلیارد و 800 میلیون تومان پول پرداخت کرد. تورم موجب شده که دست مردم از خرید خانه کوتاه شود، چرا که حقوق‌ها به اندازه تورم و رشد نکرده است. در این شرایط خیلی از متقاضیان مسکن قید خرید خانه در داخل پایتخت را زده‌اند و به سراغ حاشیه شهر رفته‌اند. با خروج آمریکا از برجام در سال 97 موج تورم وارد زندگی مردم شد تا جایی که قیمت خانه پرواز کرد. در این شرایط مردم به حاشیه و شهرهای جدید اطراف پایتخت رانده شدند. در واقع مردم با انگیزه خانه‌دار شدن، رنج ساعت‌ها ماندن در ترافیک و زندگی کیلومترهای دورتر از محل کار و خانواده را به جان خریدند. کوچ خریداران به شهرهای جدید پرند و پردیس موجب رشد قیمت آنها شد و قیمت مسکن در این شهرها به قیمت مسکن پایتخت نزدیک شد. اما همچنان خرید خانه در این شهرها یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های متقاضیان است. اگر چه قیمت مسکن در حاشیه تهران برای خرید مناسب است، اما در مناطق 22 گانه تهران نیز خانه‌هایی پیدا می‌شود که بتوان با 500 میلیون تومان صاحب خانه شد. البته خرید این خانه‌ها شرایطی دارد که در ادامه گفته می‌شود. مطالعه بیشتر: بانک سامان وام نمی‌دهد / «بانک مرکزی جلوی پرداخت وام مسکن را گرفت»! خرید خانه با 500 میلیون تومان در آگهی‌های فروش خانه در پلتفرم‌های آنلاین خانه‌های با قیمت یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیز وجود دارد. این خانه‌ها معمولا در نیمه جنوبی پایتخت وجود دارند. زوج‌هایی که 500 میلیون تومان پول نقد دارند می‌تواند این خانه‌ها را بخرد. چطور؟ این متقاضیان ابتدا باید به سراغ خانه‌هایی با سن کمتر از 25 سال بروند. چرا که برای تامین مابقی بودجه خرید خانه باید وام بگیرند. زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند. البته گیرندگان این وام باید اوراق بخرند. براساس جدیدترین گزارش‌ها هزینه اوراق مسکن نسبت به اواسط آذرماه کمی کاهش داشته است. متاهل‌های تهرانی برای اخذ این وام باید بیش از ۱۰۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. یعنی حدود 100 میلیون تومان از وام 480 میلیون تومانی برای خرید اوراق هزینه می‌شود. بنابراین حدود 400 میلیون تومان به دست خریداران خانه می‌رسد. با وام و بودجه نقدی اولیه 500 میلیون تومانی، تا اینجا حدود 900 میلیون از پول خانه تامین شده است. برای مابقی پول خانه نیز باید روی رهن حساب کرد. یعنی خریدار باید بلافاصله ملک برای اجاره آگهی کند تا 200 میلیون تومان باقی مانده از طریق رهن تامین کند. البته خانه‌هایی که الان در رهن مستاجر هستند و مالک قصد فروش آن را دارد نیز یکی از گزینه‌های خوب خرید با بودجه کم است.

اجاره مسکن تهران

4 شرط برای خرید خانه با بودجه کم با توجه به موضوعاتی که توضیح داده شد، برای این که از این طرق صاحب خانه شد، چند شرط وجود دارد: اول این که متقاضی باید حداقل 500 میلیون تومان پول نقد داشته باشد دوم این که درآمد کافی برای پرداخت اقساط را در نظر بگیرد. چرا که اقساط وام 480 میلیون تومانی حدود 8 میلیون و 800 هزار تومان است.

اجاره خانه و مسکن

سومین شرط پیدا کردن خانه با عمر کمتر از 25 سال است(این واحدها با جستجو در آگهی‌ها پیدا می‌شود) چهارمین و یکی از مهم‌ترین شرط‌ها این است که خریدار ملک دیگری را برای سکونت داشته باشد. یعنی اینطور نباید که به محض خرید مجبور باشد خودش ساکن شود. در این صورت نمی‌تواند روی رهن ملک حساب کند. البته کسانی که بودجه نقدشان حداقل 700 میلیون تومان است، می‌توانند از خانه برای زندگی خود استفاده کنند.

تاریخ انتشار این پست : 2022-12-25

لینک متن اصلی
منبع:تجارت نیوز
یک سال پیش
پیاز۵۰