چه کسی بر مسکن قیمت می گذارد؟

چه کسی بر مسکن قیمت می گذارد؟


اکوایران: برخی مشاوران ملکی می‌گویند: قیمت‌های موجود در حیطه مسکن، به دلیل فعالیت برخی برنامه و سایت‌های اجاره و فروش، از قیمت‌‎های کارشناسی شده فاصله گرفته است
اگهی ملک
اگهی ملک

اگهی ملک

به گزارش اکوایران، محله تهرانسر در منطقه 21 و در غرب تهران واقع شده است و از شمال به جاده مخصوص کرج، از جنوب به بزرگراه فتح، از شرق به فرودگاه مهرآباد و از غرب به بزرگراه آزادگان متصل می‌شود و دارای چهار بخش شمالی، مرکزی، شرقی و غربی است. یک واسطه‌گر ملکی در محله تهرانسر با انتقاد از پلتفرم‌های آنلاین رهن و اجاره مسکن می‌گوید: قیمت‌های موجود در حیطه مسکن، به دلیل فعالیت برخی برنامه و سایت‌های اجاره و خرید و فروش مسکن، از قیمت‌‎های کارشناسی شده فاصله گرفته؛ برای مثال، مالکی به 500 میلیون تومان بودجه نیازمند است و رهن کامل ملک 50 متری خود را بدون اینکه در نظر بگیرد که آیا ارزش واقعی آن این رقم است یا نه با 500 میلیون تومان آگهی می‌کند؛ مالکی دیگر نیز با بازدید از این سایت‌ها، رهن این ملک‌ و امثال آن‌ها را مبنای قیمت‌گذاری ملک خود قرار می‌دهد. این مشاور املاک در رابطه با وضعیت عرضه و تقاضای خرید و فروش خانه ادامه می‌دهد: در 3 الی 4 ماه اخیر، در بنگاه ملکی ما حتی یک معامله هم صورت نگرفته است؛ اما در زمینه رهن و اجاره تقاضا وجود دارد اما با بودجه‌های کم.

قیمت خانه

به گفته وی، در سال گذشته در تهرانسر، رهن کامل یک ملک با 75 مترمربع زیربنا و 10 سال ساخت، 300 میلیون تومان بود که در سال جاری این رقم با افزایش دوبرابری به 600 میلیون تومان رسیده است. در محله تهرانسر، رهن واحدی با 106 مترمربع زیربنا، 750 میلیون تومان و اجاره ماهانه آن 100 هزار تومان است؛ رهن کامل یک واحد 80 متری نیز، 800 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. برای واحدی دیگر با 90 مترمربع مساحت، 300 میلیون تومان رهن و 8 میلیون تومان اجاره ماهانه و برای رهن واحدی 67 متری، 280 میلیون تومان رهن و 5 میلیون تومان اجاره ماهانه پیشنهاد شده است. برای واحدی با 86 مترمربع زیربنا، 500 میلیون تومان رهن و 3 میلیون تومان اجاره تعیین شده است.

تاریخ انتشار این پست : 2023-08-08

لینک متن اصلی
منبع:اکوایران
۱۰ ماه پیش
پیاز۵۰