زمین‌گیر شدن خودروهای چینی در تعمیرگاه‌ها/ قطعات یدکی نیست

زمین‌گیر شدن خودروهای چینی در تعمیرگاه‌ها/ قطعات یدکی نیست


رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با تاکید براینکه بعضاً در خودروهای چینی مشکل رادیاتور، توربو شارژ و قطعات اصلی موتور برای مردم بحران هایی را به وجود آورده است، افزود: نمی‌دانیم چرا هیچ توجهی به خدمات پس از فروش خودروهای چینی نمی‌شود. علیرضا نیک آئین در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بحران خرید قطعات خودروهای چینی برای خریداران این محصولات، گفت: متاسفانه هر روز شاهد حضور انواع خودروهای چینی در سطح بازار هستیم غافل از اینکه هیچ توجهی به تأمین قطعات این خودروها نمی‌شود و خریداران این محصولات درصورت بروز مشکل مجبورند در تعمیرگاه‌ها زمین‌گیر باشند. وی با اعلام اینکه در بازار قطعات یدکی خودروهای چینی هیچ توجهی به انتقال دانش فنی و واردات قطعات مورد نیاز این خودروها نمی‌شود، افزود: واردکنندگان به صورت سلیقه‌ای اقدام به واردات قطعات خودروهای چینی می‌کنند که برای آنها 200 تا 300 درصد سود دارد در این میان واحدهای نظارتی رسیدگی لازم را به بازار ندارند و قطعات یدکی خودروهای چینی در بلاتکلیفی مطلق قرار دارند.

قطعات ماشین

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با تاکید براینکه بعضاً در خودروهای چینی مشکل رادیاتور، توربو شارژ و قطعات اصلی موتور برای مردم بحران هایی را به وجود آورده است، افزود: نمی‌دانیم چرا هیچ توجهی به خدمات پس از فروش خودروهای چینی نمی‌شود وزارت صنعت نیز به این موضوع ورود پیدا نمی‌کند و در نهایت این مصرف کننده است که باید در بازار برای خرید قطعات سرگردان باشد.

اگهی ماشین

به گفته وی در خودروهای چینی قطعات ریز بسیار کمیاب هستند و حتی در نصب یک گلگیر نیز ما مشکل تامین قطعه داریم. حال تصور کنید یک تاجر خلع نبود آینه و سپر را در بازار متوجه و اقدام به واردات این کالا می‌کند در نهایت بازار پر از آینه و سپر می‌شود ولی خبری از تامین سایر قطعات خودروهای چینی نیست. این موضوع نشان می‌دهد هیچ ضابطه خاصی برای تامین قطعات وجود ندارد و همه سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

تاریخ انتشار این پست : 2023-08-09

لینک متن اصلی
منبع:تسنیم
۱۱ ماه پیش
پیاز۵۰