طالبان ممنوعیت آرایشگاه‌های زنانه را اعلام کرد!

طالبان ممنوعیت آرایشگاه‌های زنانه را اعلام کرد!


زنان افغان یک روز قبل از اجرایی شدن ممنوعیت فعالیت آرایشگاه‌های زنانه توسط طالبان، سالن‌های زیبایی خود را برای همیشه می‌بندند. به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا، پس از سال‌ها کار سخت و سرمایه‌گذاری‌های هنگفت برای ایجاد مشاغل خود، زنان افغان یک روز قبل از اجرایی شدن ممنوعیت فعالیت آرایشگاه‌های زنانه توسط طالبان، سالن‌های زیبایی خود را برای همیشه می‌بندند. این کارمندان آرایشگاه زنانه در حال آماده شدن برای بستن محل کسب و کار خود هستند. ممنوعیت طالبان برای سالن‌های زیبایی زنانه در افغانستان از روز سه شنبه (۲۵ جولای) اجرایی می‌شود. تخمین زده می‌شود که ۱۲۰۰۰ کسب و کار زیبایی احتمالا تعطیل شوند. این ممنوعیت همچنین بیش از ۶۰۰۰۰ زن را بیکار می‌کند و فشار بیشتری را بر اقتصاد در حال حاضر در بحران افغانستان وارد می‌کند. این آرایشگران از جمله کسانی هستند که مبالغ هنگفتی را برای راه اندازی کسب و کار خود سرمایه گذاری کردند. یکی از آرایشگران زن افغان می‌گوید: من یکی از بدترین و تاریک‌ترین روز‌های زندگی ام را تجربه می‌کنم، ناامیدی مطلق. ما کارمان را با اشتیاق و اشتیاق فراوان شروع کردیم، اما متأسفانه اکنون همه چیز تمام شده است.

ارایش و ارایشگری

آرایشگر دیگری نیز گفت: وقتی این اعلامیه را شنیدم بسیار ناراحت شدم، طالبان روز به روز در تلاش هستند تا زنان را به نحوی از جامعه حذف کنند. مدرسه، دانشگاه و اشتغال زنان را ممنوع کردند، روز به روز بر محدودیت‌ها افزوده می‌شوند. علاوه بر خدمات زیبایی، سالن‌ها برای بسیاری از زنان افغان یک فضای امن برای زنان فراهم کردند تا بتوانند در بیرون از خانه‌های خود و بدون همراه مرد با یکدیگر ملاقات کنند. در مواجهه با گزینه‌های به سرعت در حال کاهش، ده‌ها زن اعتراض نادری را علیه این ممنوعیت برگزار کردند. تصاویر گرفته شده توسط معترضان نشان را نشان می‌دهند که با پوشیدن ماسک‌هایی با نوشته "نه به ممنوعیت آرایشگاه زنانه" و "حقوق برابر برای زنان" در خیابان‌های شهرهای مختلف افغانستان به خشم و نارضایتی خود ابراز داده‌اند.

اگهی ارایشگران

این ممنوعیت، همچنین باعث شده است که بسیاری از زنان افغان که پیش از این به عنوان آرایشگران مشغول به کار بودند، باید به دنبال کارهای دیگر برای تأمین درآمد باشند. با توجه به افزایش بیکاری و فقر در افغانستان، این ممنوعیت می‌تواند برای خانواده‌های بسیاری از زنان افغان تأثیرات بسیاری داشته باشد. همچنین، این ممنوعیت برای زنانی که به دنبال تغییر و تحول در افغانستان بودند، نوعی حمله به آزادی و حقوق زنان است و نشانگر این است که طالبان تصمیم دارد که به هیچ عنوان به توسعه و پیشرفت زنان در افغانستان اجازه ندهد.

تاریخ انتشار این پست : 2023-08-10

لینک متن اصلی
منبع:نگاه ایرانیان نیوز
۱۱ ماه پیش
پیاز۵۰