افزایش اعتبارات مشاغل خانگی به شرط مصرف ۷۰ درصدی اعتبارات موجود

افزایش اعتبارات مشاغل خانگی به شرط مصرف ۷۰ درصدی اعتبارات موجود


معاون اشتغال وزارت کار گفت: طبق قولی که از بانک مرکزی گرفته‌ایم تا مهرماه اگر ۷۰درصد از اعتبار موجود را مصرف کنیم، اعتبار افزایش می‌یابد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در روزهای اخیر نمایشگاه مشاغل خانگی برکت در کرج آغاز به کار کرد. به گفته ی مسئولان امر این نمایشگاه با هدف حمایت از بانوان سرپرست خانوار در دستورکار قرار گرفت. با توجه به درخواست‌های اقشار کمتر برخوردار و بانوان سرپرست خانوار محصولات مشاغل خانگی در نمایشگاه عرضه می شود. محمود کریمی بیرانوند, معاون اشتغال وزارت کار در این نمایشگاه گفت:در سال‌جاری تمرکز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توسعه بازار مشاغل خانگی است. سال گذشته دغدغه اصلی ما مجوز بود که خوشبختانه شرایط مساعد شد و شاهد تسهیل در صدور مجوزهای کسب‌و‌کار هستیم، امسال نیز تمرکز خود را بر توسعه بازار مشاغل خانگی گذاشته‌ایم. کریمی‌بیرانوند، هدف‌گذاری اشتغال ایجابی را در سال‌جاری رسیدن به 15درصد دانست و توضیح داد: در واقع از یک میلیون شغلی که باید ایجاد شود، 15درصد در حوزه مشاغل خانگی باشد، این چشم‌انداز برای چهار ساله دولت بوده که با توجه به اینکه در دو سال اول به 10درصد رسیده‌ایم امید است در سومین سال فعالیت دولت، آمار 15 درصد به نتیجه برسد. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: اعتبارات مشاغلی خانگی 35درصد از طرف دولت افزایش پیدا کرده است و طبق قولی که از بانک مرکزی گرفته‌ایم تا مهرماه اگر 70درصد از اعتبار موجود را مصرف کنیم، اعتبار افزایش می‌یابد. وی توجه به مشاغل خانگی با رویکرد توسعه پشتیبانی از کارفرمایان در دستور کار دولت است، گفت: البته نه اینکه حمایت از اشتغال مستقل خانگی را نداشته باشیم، ولی اولویت پشتیبانی از کارفرمایان در ایجاد اشتغال خانگی هم پررنگ است. معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پارسال 10 درصد مشاغل ایجادی، مربوط به مشاغل خانگی بود که امسال هدف‌گذاری کرده‌ایم این عدد به 15 درصد افزایش یابد.

کار و استخدام

کریمی بیرانوند در مورد طرح مشاغل خانگی گفت: امسال منابع ایجاد مشاغل خانگی نسبت به سال گذشته با 35 درصد افزایش به رقم 4 هزار میلیارد تومان رسیده و طبق رصد وزارت کار، 10 درصد از مشاغل ایجادی در سال گذشته مربوط به مشاغل خانگی بود که امسال این سهم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به 15 درصد افزایش خواهیم داد. وی اضافه کرد: 220 هزار مجوز در قالب مشاغل خانگی صادر شده و امسال هدف‌گذاری کرده‌ایم که اگر تا پایان مهرماه 1402، مقدار 70درصد منابع و اعتبارات مشاغل خانگی جذب شود، بانک مرکزی وعده کرده است که اعتبارات جدیدی به طرح مشاغل خانگی اختصاص دهد.

اگهی استخدام

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نگرش ما توسعه پشتیبان مشاغل خانگی است. افرادی که می‌توانند با ایجاد مشاغلی چند نفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مشغول به‌کار کنند، از آنها حمایت می‌کنیم.

تاریخ انتشار این پست : 2023-08-14

لینک متن اصلی
منبع:تسنیم
۱۰ ماه پیش
پیاز۵۰